FullSizeRender(11)

DSC09194 copy-v

Eestlastele on saun olnud läbi aastasadade tervisetaastamise ja arstimise koht, mõnuka ajaveetmise ja seltskondliku suhtlemise paik.

Vanad eestlased teadsid, kuidas ennast terve ja rõõmsana hoida. Nad käisid igal nädalal leilisaunas. Leilivõtmisele lisaks pidi saunas kindlasti ka vihtlema.  “Mis rahata poodi ehk vihata sauna minna.” (Viru-Jaagupi vanasõna)

saun-2

Ehtne  eesti saun,  millest tervisele kasu ka on, käib nii: saun köetakse kuumaks puudega , kuid mõõdukalt, nii 80 kraadi kanti. Kõigepealt võetakse leili, siis jahutatakse keha maha (vajadusel pestakse – istudes, seljapesija abiga) ning alles seejärel algab see õige saunarituaal. Keha kuumutatakse uuesti üles ja asutakse vihtlema. Kõige tervendavam on see, kui vihtlejaks on keegi teine – nõnda arstiti ennevanasti igasugune stress ja haigus paugupealt välja. Kasutati erinevatest taimedest vihtasid, ürdileotisi, mett. Masseeriti käte, nuia ja sooja kiviga, juurde lausuti roosisõnu.

Teaduslikult tõestatud tervistav saunatamismeetod: LOE EDASI

Harmoonikumi saunateenuste valik

Harmoonikumi saunas saad nautida privaatsust Eesti kultuuritraditsioonide järjepidevuses ja looduspuhtas keskkonnas.

Harmoonikumi saunarituaalid

Mantsi Anni roosisõnad 80.-/1 inimene;  100.-/2 inimest.3 500-h600

See saunarituaal puhastab keha nii seest kui väljast. Pärast higistamahakkamist (soovi korral saab natuke sopsutatada ka vihaga) pestakse ja kooritakse keha otse saunalaval nahatüübile sobivate segudega. Sellele järgneb kneippimine – jaheda veega ülevalamine ning väike puhkus värskendava-puhastava joogiga. Teistkordse leiliga kaasneb tõeline vihtlemisrituaal:

Saunanaine hõõrub  laval lamaja keha meega sisse ja vihtleb korralikult läbi, kasutades erinevaid vihtlemisvõtteid ja lausudes roosisõnu. Viheldakse sobiva toimega ja kas naiste või meeste vihaga.

Peale vihtlemisseanssi lamatakse veel higistades laval, seejärel loputatakse ennast jaheda veega ning taastutakse, tundes vanade eestlaste “lovesse langemise ” õnnistavat ja tervendavat tunnet. Saunarituaali lõpetuseks võitakse keha niisutavate ja noorendavate ürdiõlidega.

Rituaal kestab ca 1 tund

Sauna rent 1 tund:

türgi saun
VIP-pakett  40.- /1-4 inimest:

Sisaldab: saunalinad, ürditee ja vesi. Lisaks on võimalik tellida suupistevalik head enesetunnet toetavatest toitudest.

 

Sauna rent 1 tund:

Kaja kärner saunas
  • Perepakett  20.-/ 2 vanemat koos lastega

Sisaldab: tükk naturaalset seepi, kann ürditeed ja vett

 

 

Traditsioonidega ilu ja tervisekümblused

ene pilt 084

Ugri-mugri heinapebrekümblus 70.-/1 inimene,

See protseduur algab kerge higistamisega, nagu iga korralik saunaskäik ikka. Kui higi lahti, loputatakse keha kergelt üle ja minnakse tervist taasatavasse heinavanni. Vannirituaali ajal teeb saunanaine peamassaaži, tasub kaelassooni ja lausub roosisõnu. Vannist väljudes juuakse tass ürditeed ning lastakse seejärel end tudra- ja kadakaõlidega masseerida ja kui vajadus, ka punsliõliga. Ishias taandub ja reibas keha teenib teid jälle lahkesti edasi!

Kümbluse kestus 1 tund.

 

Heinamähis massaažiga – unelemisrännak suvistele Eesti niitudeleene pilt 081-w300-h400

40 min/ 60.-€

Meie käsitsi niidetud hein pärineb Harmoonikumi maheheinamaalt Lääne-Virumaal. Heina muudab väärtuslikuks ja sellele annavad ravitoime ravimtaimed ja seemned – heinapebred. Iga taim leiab teie kehas toimimist ootava koha. Heinamähisega kaetakse kogu keha – kott heinu aurutatakse eelnevalt tulise veega tunni jooksil. Alles seejärel saate heita pehmele lõhnavale heinavoodile ja teid kaetakse sama lõhnava vaibaga. Heinamähis leevendab spasme, stimuleerib aine- ja verevarustust (külmad jäsemed ja tselluliit!), rahustab ja vaigistab mittepõletikulisi valusid.

Peale mähist võitakse keha kerge massaažiga tervistava värsketest toimainetest palsamiga.

Selle protseduuri järel on kindlasti vaja rahulikult puhata vähemalt veerand tundi – kas tassi ürditeega kamina ees või meie intiimselt hubases  kümblustoas.

saun

Meekümblused

Mesine soontetasuja 80.-/1 h

Kõigepealt puhastatakse meemassaažiga keha toksiinidest. Seljapiirkond põhjalikult, vajadusel ka teised murettekitavad paigad. Mesi on Tiibetlaste poolt au sisse toodud loodusand, intelligentsem kui miski muu Maa peal. Kui mesi on avanud keha kanalid (nii füüsilised kui energeetilised), lastakse isepuhastumisel edasi kulgeda kerges soojuses saunalaval. Seejärel loputatakse keha ja turgutatakse end põdrakanepiteega.

Rituaali kestus: 1 tund

Kuninginformant-Cleopatra-in-milk-bath-Elizabeth-Taylorlik meeõiekümblus 1 tund/ 50.-

Kleopatra kümbles eeslipiimas ja valitses valitsejate üle. Ka mesi toetas tema ilu ja hurma. Kuninglik meekümblus Harmoonikumis algab kuivharjamisega, millele järgneb jumalik vanniriitus. Kardemoni- ja bergamotilõhnalisse vannivette lisatakse kannutäis ökopiima või vadakut, piaalitäis kuldset mett, õietolmu ja lilleõisi. Keha saab külluslikult toidetud vitamiinide ja mineraalidega, noorust ja tervist toetavate toimeainetega. Lõpuks aidatakse jumalanna vannist välja, kuivatakse ja võitakse luksuslike õlidega  ning riietatakse “toogasse”. Rituaali lõpetab jumalate jook.

Broneeri aeg: info@harmoonikum.ee või helsitades T-L 12-19 tel 53081188