Tundub olevat tobe küsimus – kuidas saab armastada valesti? Sa kas armastad või ei armasta…  Selgub, et õige on armastada nii, nagu partner soovib, et teda armastataks.  Just täna, Valentinipäeval on õige aeg selle üle järele mõelda.

Abielunõustaja dr. Gary Chapman on kirjutanud huvitava raamatu “The 5 Love Languages”, mida on nüüdseks tõlgitud rohkem kui 40 keelde ja mis on aidanud paljusid paare üle kogu maailma. Oma aastatepikkuse nõustamiskarjääri jooksul pani ta tähele, et igal inimesel on oma eelistused, kuidas armastust väljendada ja tõlgendada,  nn “armastuse keel”.

Teie ühisele õnnele tuleks kindlasti kasuks, kui Sa teaksid,  kuidas käituda, et Sinu partner end armastatuna tunneks.  Ja vastupidi – küllap oleksid Sinagi õnnelikum, kui tema oskaks Sinu salasoove täita. Selleks tuleb õppida rääkima teineteise “armastuse keeles”.

Kas Sa tead, millist varianti eelistab Sinu partner?

  • Kas ta vajab iga päev verbaalselt väljendatud kinnitust “ma armastan sind”, “sa oled mulle nii kallis” vms ?
  • Kas on tema jaoks on armastuse kinnituseks ühiselt veedetud kvaliteetaeg, täielikult, jagamatult, ilma segavate faktoriteta talle pühendatud aeg?
  • Kas on need hoolikalt valitud kingitused, millega talle oma armastust tõestada?
  • Kas ta on miilustaja, kes eelistab armastuse väljendamist füüsiliselt – kallistustega, suudlustega, käehoidmisega?
  • Või väljendub armastus tema jaoks tegudes - igapäevases hoolitsuses, väikestes omakasupüüdmatutes heategudes?

PS. Siin on TEST, millega saad iseenda eelistusi analüüsida .

Tagged with:
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>