FullSizeRender(3)Harmoonikum ei ole küll päris talu mõõtu, kuid kas neid PÄRIS talusid enam nii naljalt leiabki.H uks

Maalähedust meil aga on:  asume Laidoneri mõisa Karjakastellis – maakeeli karjakindlus. Meie müürid on meetripaksused, karjahoovi viis tee sealtsamast, kus praegugi hoone peauks. Hooned olid aga ümber hoovi igas küljes. Peeti kõiki majapidamises vajaminevaid loomi, ainult hobused olid eraldi tallis – lehmad tahtisid vist rahu saada.

Kui seadsin Harmoonikumi sisse, lasin pendeldajal mõõta maa energiat, et mööbel sobivalt paigutada. Tuli välja, et kogu hoones on ülihea energia – vanasti ei ehitatudki teisiti, loomadel pidi hea olema. Ainuke veesoon, mis maja alt läbi läheb, on täpselt müüri all. Esivanemate tarkus!

Kogu Harmonikumi tegevus on kummardus esivanemate tarkusele, millele omalt poolt lisame selle uuema aja mõtte, millel kaalu ja sidusust eelmevaga.

Oleme “Ökoriik Eesti” elus eksemplar. Kogu meie tegevus on loodust säästev ja omakultuuri säilitav.

1.Kasutame toidu valmistamisel peamiselt omamaist talutoodangut.Mahedaid piimatooteid, täisterajahu (osa jahvatatud eriti kvaliteetselt – veskikiviga)laidoneripr-w300-h400

2. Meie ökospaa on rajatud kosmeetika baasteadmistele: kasutame mahedaid ürte, ehedaid õlisid ja essentse. Valmistame segud värskelt, segamata neisse tehislikke mürke-säilitajaid ja muid nahka kahjustavaid lisaaineid. Paljud meie spaarituaalid põhinevad Eesti traditsioonilisel terviseedendusel.

3. Kasutame mahedaid pesuvahendeid (nii nõude kui rätikute pesemisel), neid, mis ei kahjusta loodust ega inimest. Desinfitseerime mürgivabalt, puhta piiritusega. Ene ja Alma-w300-h400

157-w300-h4004. Meie Karjahoovis elavad kanad (lemmiktoit on kohupiimakook!). Lisaks muidugi ka 4 kassi, 1 koer, 1 siil ja 1 vares. Viimased tulevad ja lähevad, kui ise tahavad.

 

Avatud talude päev 19. juuli alates 10.00 Info taludest ja tegevustest

Avame oma karjahoovi ja küpsetame lõkkel liha nii, nagu ennemuiste.

- Pakume leivategemisrõõmu ja juuretist

-Seltsime õnnelike kanadega

-Maitseme Laudoneriproua mõisamenüüd

-Joome ürditeesid ja saame teada, mis need meiega teevad

-Naudime ehtsat Eesti sauna