Kuidas teha õigeid valikuid

Kuidas teha õigeid valikuid

Iga päev seisame me otsustuste ja valikute ees. On keerulisi valikuid, kus keegi ei oska nõu anda, milline variant on Sinu jaoks õigem. Mida teha? Teisalt tuleb ette olukordi, kus me teame küll, mis meile hea on, kuid otsustame siiski mingi teise valiku kasuks.  Miks nii?

Dalai-laama on teinud tähelepaneku, et mõnikord ei tee inimesed vahet, mis on õnn ja mis on nauding. Keeruka valiku ees seistes soovitab ta erinevaid valikuvariante vaagides endalt küsida “Kas see teeb mind õnnelikuks?”.

Proovi järele – nii on tõesti lihtsam otsustada, milline valik on sinu jaoks õigem. Aga pea meeles, et õige valik on tihti raske, sest võib nõuda mõnede naudingute ohverdamist.

  • Tänane artikkel on inspireeritud Tema Pühaduse dalai-laama ja Howard C. Cutleri raamatust “Kunst olla õnnelik”.
  • Võib-olla huvitab Sind ka artikkel Õnnelikkuse reeglid?
  • Õnnelikkuse teema on iga inimese jaoks oluline, aga naiste jaoks eriti, sest kui ema ei tunne end õnnelikuna, siis on kogu pere õnnetu. Sellepärast on loeng “Õnnelikkuse reeglid” ka Tarkade Naiste Kooli õppeprogrammis esikohal.
Tagged with:
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>