Imeilus punane lillepross

Imeilus punane lillepross

Sügis-talvine hooaeg on aastasadu olnud tubaste tegevuste aeg – ketramise, kudumise, tikkimise, heegeldamise ja muu käsitöö aeg. Meie esiemadel oli kombeks pikkadel pimedatel sügisõhtutel kokku tulla, et üheskoos vokiratast keerutada ning seejuures lõbusaid lugusid jutustada või regilaule laulda.

Harmoonikum soovib taaselustada esiemade näputöö-õhtute traditsiooni,  küll pisut kaasaegsemal kujul (tõenäoliselt ilma vokkide ja regilauludeta, kuid mine sa tea?). Kaks korda kuus reede õhtuti hakkavad toimuma näputöö-salongiõhtud. Siis on Harmoonikum nende päralt, kes soovivad teha midagi ilusat, midagi hingele.  Näputöö-salongiõhtud pakuvad võimalust tassikese tee ja hõrgu koogi juures praktilisi oskusi omandada, sotsiaalset suhtlemist laiendada või sõbrannaga mõnusalt aega veeta.

Igal salongiõhtul on oma käsitööteema, mida juhendaja tutvustab ja selgitab ning mida siis ühiselt tehakse.  Kindlasti on salongiõhtu teemad inspireeritud nii aastaajast kui ka lähenevatest tähtpäevadest. Teemad on põnevad ja praktilised – alates mündikoti õmblemisest kuni imeilusate lilleprosside valmistamiseni.  Juhendab Katrin Meikar.

Kaunis mündikott

Kaunis mündikott

Ühe läbiva teemana püüame õpetada materjale taaskasutama.  Kõigil meil seisavad kodus riided, nööbid, lukud, nõud vms millega ei oska midagi peale hakata, kuid ära visata ka ei raatsi. Näputöö-salongiõhtute teemad on valitud just sellised, et luua vanast uus, kombineerida vana uuega või siis valmistada midagi täiesti uut, et vanal oleks jälle kasutust…  Kõige enam soovime aga juurutada arusaama, et taaskasutus pole üksnes odav second-hand, vaid võib tähendada ka isikupärast kvaliteeti.

Ja lõpetuseks veel üks oluline mõte. Üha raskem on leida oma lähedastele ja sõpradele, tuttavatele, äripartneritele kingitusi, mis tõeliselt annaksid edasi seda emotsiooni, mida tahame väljendada. Üks hea võimalus on kinkida isetehtut, millesse on pandud oma hinge ja häid soove, mõeldes kingituse saajale. Ise tehtud kingitus on kirjeldamatult väärtuslikum, nii kingituse saajale kui ka kinkijale. Niisuguste kingituste tegemine ja kinkimine aitab õpetada ka lapsi väärtustama nii isetegemist kui ka isetehtud kingitusi.

  • 28. oktoobril kell 18 – imekauni lilleprossi valmistamine
  • 11. novembril kell 18 – valmistame isadepäeva kingituse
  • 25. novembril kell 18 – mündikotikese valmistamine
  • 7. detsembril kell 18 – imekauni lilleprossi valmistamine

Osalussoovist palume teada anda e-postiga aadressil  info@harmoonikum.ee

õrn hallikaslilla lillepross

õrn hallikaslilla lillepross

Tagged with:
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>