Harmoonikumi uus menüü on koostatud nii, et maitsenauding oleks tervislikkusega harmooniliselt kombineeritud. Lisaks korralikele praadidele-suppidele pakutakse mõnusat salativalikut. Imemaitsva tatrasalati kõik komponendid  on omaliigiliste toiduainete pH-skaala tipud. Salati peened maitsenüansid on lihtsate komponentide tasakaalustatud koosmõju tulemus.

pH-tasakaalu aitab hõlpsalt hoida tatar

pH-tasakaalu aitab hõlpsalt hoida tatar

Kõigepealt tatar. See jumalavili on tegelikult seeme ja hirsi kõrval üks aluselisemaid teravilju.  Teine komponent, varsseller, on roheline ja värske ning see juba kõnelebki iseenda eest – puhas pH. Kolmas komponent – riivitud värske porgand. Tema võib pH-hüsteerikutele pisut hapu tunduda, kuid ühele korralikule eestlasele on ta tõeline vitamiini- ja mineraalipomm. Tegelikult ongi just porgand  (selle puudumisel kuuseokas)  muistsel eestlasel ületalve hambad suus ja karva läikivana hoidnud.

pH-tasakaalu toitumissoovitusi järgides on oliiviõli parim

pH-tasakaalu toitumissoovitusi järgides on oliivõli parim

Salatikaste on segatud pisut lõunamaisemalt. Oliivõlisse (mis võiks olla asendatu linaõliga, kui viimast rääsumata kujul osta oleks võimalik) on lisatud sidrunimahla, mett, soola ja purustatud küüslauku. Oliivõli on õlide aluselisim esinadaja, küüslauk peaaegu aluselisuse tipus. Mesi on muide 5 korda magusam kui suhkur (tähendab – teda peab 5 x vähem peale laadima), sisaldab ohtrasti mineraalaineid, vitamiine ja bioaktiivseid aineid. Ja soola (mineraalirikast Himaalaja, mere- või tumedat ja puhastamata) peab inimene ikka iga päev natukene toiduga koos saama, siis ei pea käima metsas loomade eest soolakive ära lakkumas.

Maitseks on lisatud veel ka erinevaid ürte, mis teatavasti kõik rahvameditsiinis hea toonuse eest seisavad. Salati krooniks on kreeka pähklid, mis värskelt purustatuna on oma aroomikülluses tõelist tervislikku naudingut pakuvad.

Harmoonikumis toimuvad regulaarselt ka pH-tasakaalu käsitlevad koolitused, kus huvilised saavad selgeks kõik vajaliku, hoidmaks oma tervis pH-tasakaalu abil parimas korras.

Tagged with:
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>