ÕIETOLM on aluseline toit ja toitumisteadlaste arvates üks täiuslikumaid toite looduses.õietolm

Õietolmu kõrge antioksüdantide sisaldus tõstab eluiga, kuna neutraliseerib efektiivselt vabu radikaale. Antioksüdandid aitavad taimedel paremini oma tööd teha.

Fertiilsust parandav toime. Õietolm aitab prostata probleemide korral. Inimestel, kes kannatavad madala vererõhu all võib olla puudulik sugunäärmete talitus.

Õietolm suurendab vastupidavust, tugevust, energiataset ja kiirust (ka mõtlemise kiirust), normaliseerib südame tööd.

Õietolm suurendab musklite kasvu ja kuju.

Õietolm vähendab histamiini tootmist, seega neutraliseerib paljusid allergiaid

Õietolmu suur B vitamiinide sisaldus tõstab meie stressitaluvust, aitab puhastuda aknest, aitab kortsude ja vananemisilmingute vastu.

Aitab 2 tüübi diabeetikul taastada mineraalide kadu ja metaboolseid häireid.

40 uuringut näitavad ka õietolmu ohutust tarbijale, õietolm on kergelt omastatav. Kaks tundi peale tarbimist on leitud juba verest ja uriinist.

Õietolmu on mainitud koliidi, sinusiidi, astma, bronhiidi, aneemia, kõhukinnisuse ravis.

Õietolm on 18 vitamiini heaks allikaks, sisaldab rutiini (ensüüm, mis aitab hoida kapillaarteed tervete ja tugevatena), karoteene sh ka ksantofülli (xanthophyll) ja beeta-karoteeni; letsitiini/koliini (letsitiini 15%); kõiki asendamatuid aminohappeid (kokku 22 aminohapet); 14 rasvhapet, 11 süsivesikut, nukleiinhappeid ja avastused ei ole veel lõppenud.

Venemaa, Itaalia ja Prantsusmaa uuringute järgi on õietolm kõige rikkam valguallikas. Gramm grammilt võetuna on õietolmus 7x rohkem valku kui lihas. Õietolmus on valku 25%. Kuna valk on õietolmus eelseeditud vormis on ta hästi omastatav.

Õietolm on taimemaailma viljakas materjal. Temas on külluslikult põhi- ja jälgmineraale. Koostises on siiani avastatud üle 60 mineraali sh baarium, kuld, kaltsium, raud, magneesium, mangaan, fosfor, seleen, tsink, väävel, kaalium, naatrium, boor.

1981 aastal avastati õietolmust kuld. Leiti ka paar taime Phacelia sericea ja Dryas drummondii, mis sisaldasid kulda võrreldes teiste taimedega 25-50x enam. Teaduslik debatt on käinud mõnda aega, kuna õietolmus on 1-3% veel teadusele tundmata. Igaljuhul on tuldud välja, et õietolm sisaldab Ormus mineraale. Ormus mineraalid avastas David Radius Hudson (eesti keeles saab lähemalt lugeda http://www.kivitalu.ee/files/documents/12_2006.pdf)

Õietolm sisaldab 11 peamist ensüümi sh diataas, fosfataas, transferaas, katalaas, amülaas ja pektaas – kõik aitavad kaasa seedimisele. Ainult 130 mg õietolmu aitab seedida 3 naela (ehk siis 1,3 kg) toitu.

Esimest korda õietolmu proovijale on soovitatav alustada ¼ teelusikatäiest ja suurendada kogust järk-järgult. Wolfe soovitab keskmisesks koguseks päevas 1 spl. Võib ka rohkem.