On teada, et päevitus ühtlustab naha tooni ja varjab ebatasasusi. Piisab mõõdukast jumest, et kirkam ja kaunim välja näha. Tumepruunistunud nahal on oht kuivada, kortsuda ja pahaloomuliseks muutuda. Eks päikesetaluvus on igaühel muidugi erinev, igaüks leiab enda jaoks just selle õige tooni, mis sobiv esteetiliselt ja  ohutu tervisele.

Kõige nahkasäästvam ja ideaalset ühtlast jumet andev on varjus päevitamine – päikesekiirguse kahjutu osa levib õhus igas suunas.

Kui peate ikkagi otsese päikesekiirguse all viibima, oleks mõistlik eug-ajalt visata õlgadele  kerget õhuline pleed. Paljast päevituvat nahka võiks aga õlitada täiesti tervisliku seguga:

  • 100 ml seesamiõli – omab looduslikku UV kaitset, tagab ilusa jume
  • Sulatage sisse 10 ml kakaovõi – rahustab nahka, väldib punetust
  • Mõni tilk porgandiseemneõli – on looduslik UV-filter
  • Paar tilka lõunamaist eeterlikku õli – sandlit, ylang-ylangi või midagi sellist. Kindlasti ärge kasutage tsitruseliste õlisid- need tekitavad pigmendilaike.

 

Tagged with:
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>