Kui loodus on püha, on inimesel lootust maakeral püsima jääda. Meie esivanemad pidasid loodust pühaks ja tajusid oma sidet loodusega - see aitas neil püsima jääda sellel karmil laiuskraadil, pikkade sügiste ja karmide tavede meelevallas.
Eesti pärimuskultuuris on keltide iidsete kommete jälgi, kuid ka põhjala rahvastele omast animismi. Meie pühasid hiisi on siiani säilinud ja nende väärtust hakatakse taas tänu teadusele ja biosemiootikale hindama.
Kultuuripärimusele toetudes saab hiie pühadust tajuda ka tänapäeval. Juba teekond hiide on rituaali osa. Hiies austatakse loodust, antakse ande ohvrikivile ja pühale tammele, loputatakse silmi simaallikal, kosutatakse keha pärimustoitudest einega otse pühade puude all. Koos tehakse ohutised - igaüks endale oma, et hiie väest osa saada.
Selline kogemust aitab kõigil keha rakkudel end looduse informatsioonile avada, keha hakkab tajuma, mis talle (lui looduse osale) hea, mis kahjustav.
Hiieretke viib läbi kultuurisemiootik Ene Lill
Osalustasust 10% annetame Maavallakojale
Rektel saab osaleda kuni 8 inimest. Oma soovist teata: infoharmoonikum.ee
Harmoonikumi õpetame Eesti pärimuskultuuri laiemalt - Eesti pärimustoitu ja tähtpäevatoitusid (leiba, verivorsti, umbrohutoitusid jpm), koos tehnoloogiaga lisame teadmistele toidukultuuri semiootlise ja tervisedendisliku vaatenurga. Koolitajaks on toidusemiootik, kultuuriteoreetik ja tervisedendaja Ene Lill.
Mahekosmeetika õpitubades õpetame Eesti taimedest, õlidest ja meetoodetest valmistama kreeme ja palsameid, õpetame massaaže ja saunarituaale.
Meie seminariruumi (40 kohta) saab ka rentida. Pakume Sinu koolitatavatele tervislikku toitu ja vajadusel öömaja (kuni 10 inimest). Suvel on avatud Harmoonia aed – võimlemis-, toidu- ja puhkepausideks.