Poolvääriskivid ja nende jõud

Poolvääriskivid ja nende jõud

Igal inimesel on oma salasuhe kividega, seda siis kas teadlikult või alateadlikult. Ainuüksi vaadates väikesi lapsi on tore näha ja tajuda, kuidas neid tõmbab kivide juurde. Nad võivad tunde ja tunde kive katsuda, tunnetada, koksida, hunnikusse panna ja nendega mängida.

Mere ääres  kive korjamas käies otsitase just seda “õiget” kivi ja seda enamasti alateadlikult. Meis on justkui sisemine signaal, mis suunab meid täpselt selle kivi juurde, milleni jõudma peame.

Sarnaselt merekividele toimime ka poolvääriskivide ja vääriskivide puhul. Neist õhkub miskit erilist, salapärast, tuttavlikku, meie jaoks vajalikku. Oskamata seletada miks see kõik nii on, on mitmed-mitmed inimesed ostnud oma kodudesse erinevaid kive, hoides neid kuskil karbikeses, riiuli peal, kotis või ehtena kaelas.

Küsige endalt lihtne küsimus: kui tihti, tõustes hommikul üles ja pannes ennast riidesse tunnete vajadust kaela panna just selle konkreetse ehte? Kas mõtlete selle peale miks tahate panna just seda ja mitte teist? Enamik tõenäoliselt ei vaevu, sest piisab sisetundest mis paneb tegutsema ja see on ka õige.

Küll aga on igas ühes meis olemas teadlikkus, mis kannab endas olulist informatsiooni kivide kohta, erilist oskust kividega suhelda ja nendega ennast tervendada. Kivid on võimsad energia kogujad, säilitajad ja transformeerijad. Mida enam te kividega tööd teete seda rohkem hakkate neid tajuma.

Suhe kividega algab tihti üsna kummalistel viisidel. Hakatakse märkama kuidas kivid kehaga reageerivad, näiteks võttes kätte roosa kvartsi, karneooli või mõne muu kivimi. Alguses suudame eristada vaid ehk surinat, kuumust, külmust, mis eri punktides kehal liigub. Mida aeg edasi, hakkame aga tajuma palju enamat, mida me enam pelgalt mõistuse tasandil võtta suuda.

On üks vana tarkus: kui on küsimus, tuleb ka vastus. Ja nii hakateski küsimusi küsima, paneme tähele olulist erinevust oma tajumises ja peagi jõuab meieni teadmine, et kivid elavad ja suhtlevad meiega viisil, mida oleme pidanud võimatuks. Kummaline ja ühtaegu vägev, kas pole?

PS. Et kivide müstilist maailma sügavuti tundma õppida, viime Harmoonikumis läbi õpitube, kus saame teada, mida ehete valmistamine endas hõlmab. Igas õpitoas tunnetame lähemalt ühe-kahe konkreetse kivi jõudu ning valmistame isikliku ehte, millel on talismani ürgne ja kaitsev vägi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>