Eelmisel sügisel alustas Harmoonikumis pilootprojektina tegevust Tarkade Naiste Kool. Huvi koolituste vastu oli suur, käsitletavad teemad vajalikud. Nii pandi alus erakoolile Harmoonikumi Koolituskeskus.  Selle aasta oktoobris alustab Tarkade Naiste Kool uut õppeaastat Haridusministeeriumis heaks kiidetud õppekava alusel.

Mida siin õppida saab? Lühidalt öeldes – kultuurisidusat maailmatunnetust ja akadeemilisi argitarkusi. Seda, kuidas igapäevaelu ennast täiuslikult avaks ja naudingut pakuks, kuidas eluga paremini toime tulla. Reaalne elu meie ümber on rikas ja täiuslik, meie rõõmud ja õnn on pidevalt meie läheduses, on vaja vaid tarkust nende äratundmiseks.

Tarkade Naiste Kooli esimene lend

Tarkade Naiste Kooli esimene lend lõpetas juunis 2011

Kooliaasta on jagatud nii, et oktoobrist maini on igakuiselt kaks harivat loengut või õpituba ja üks seminar, mil brunchilauas räägitakse selgeks nii mõnigi huvipakkuv küsimus.

Loengute ja õpitubade teemasid on erinevatest dimensioonidest, alates feminismist ja õnnest ning lõpetades tervistsäästva kehakeskkonna loomise oskusega ja ühiskokkamistega. Paljud teemad kuuluvad Harmoonikumi juhtide Ene Lille ja Riina Quaki kompetentsi, kuid on tulemas ka põnevaid külalislektoreid: Janno Seeder õpetab Feng Shui rakendamist oma kodus, Mari Järvelaid räägib peresuhetest ja intiimsusest, Katrin Luke jagab ravimtaimede kasutamise saladusi ,  Anna Suurkask õpetab WOM-buildingut , Anu Hermlin meditatsiooni, Heli Hommik kodust massaaži.

Meil Harmoonikumis on heaks tavaks ühendada pärimustarkused tänapäeva teaduse avastustega, vaadelda ja selgitada nähtusi erinevatest vaatenurkadest. Koolituskava on üles ehitatud nii, et naine saab lisateadmisi nii enese kui oma pere tarbeks. Akadeemilisi, esoteerilisi ja tavatarkusi, neid, mis on homo culturalis’e tunnuseks ja tugevuseks.

Tundub huvitav? 30. septembril 2011 algusega kell 18 toimub Tarkade Naiste Kooli tutvustav üritus, kus  kõigil  huvilistel on meeldiv võimalus toimuvast põhjalikum ülevaade saada. Anna oma osalussoovist teada Harmoonikumi infotelefonil 6011717 (E – L 12-18) või e-postiga info@harmoonikum.ee.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>